Homeopatie je jemná a účinná terapie harmonizující celou bytost zvířete, snažící se svými postupy a metodami nasměrovat zvíře ze stavu nemoci do stavu zdraví, stimulovat jeho obranné síly a schopnosti, pomoci navodit přirozenou rovnováhu, harmonii a pohodu na všech úrovních. Na homeopatii můžeme nahlédnout jako na ladění hudebního nástroje. Stejně jako hudebník ladící svůj nástroj musí homeopat podrobně poznat svého pacienta, pochopit jeho stav a jeho situaci. Díky tomuto hlubokému souznění je pak schopen zvolit optimální léčebný postup, doporučit individuální homeopatický lék. Léčebný přístup je vhodný jak pro akutní i chronické stavy, tak pro poruchy chování i fyzická onemocnění.

Pro přípravu homeopatických léků se hlavně používají rostliny, živočichové, minerály a chemické sloučeniny. Doslova vše co nás obklopuje, může být použito pro přípravu homeopatického léku a tak přinášet úlevu a uzdravení nemocným bytostem. Každá substance našeho světa má v pohledu homeopatie léčebný potenciál.

Ve většině případech léčby, by měly být metody tzv. nekonvenční (regulační, alternativní) medicíny léčbou první volby. Pouze v život ohrožujících situacích a momentech, kdy nemoc hrozí rozvrátit či prolomit homeostatické principy živého organismu je na místě začínat razantní konvenční léčbou.

Kontakt:

Česká asociace veterinární homeopatie, z. s.
Budilov 44, Bošice 384 81
IČ: 06624740
DIČ: CZ 06624740                                                                                                                          č. ú.: 115-5811590297/0100


e-mail: vethomeopatie@gmail.com                                                                                         facebook

Zásady zpracování a ochrany osobních údajů